Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Gmina Fair PlayNiezmiernie miło nam zawiadomić wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową, iż Gmina Nowe Ostrowy została Laureatem XII edycji konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Udział w konkursie gmina Fair Play dał możliwość zweryfikowania potencjału Gminy Nowe Ostrowy. Wielość obszarów działalności naszej gminy, a także zaskakująca szczegółowość prowadzonych badań przez niezależnych audytorów oceniających nasze starania, świadczą o dużym zaangażowaniu włożonym przez organizatorów konkursu w proces certyfikacji.

Korzyści jakie nasza gmina zyskuje z tego tytułu to przede wszystkim promocja gminy uznanej jako gmina przyjazna dla inwestorów oraz zwiększenie zainteresowania ze strony inwestorów i mediów. Zyskujemy również wsparcie mediów i innych podmiotów w wysiłkach czynionych w celu przyciągania nowych inwestorów i tak potrzebnych przecież nowych miejsc pracy. Fair play to także określenie przejrzystych relacji z przedsiębiorcami i społecznością lokalną. Jest to również wyzwanie dla władz naszej gminy do wypracowania jeszcze lepszych standardów obsługi przedsiębiorców poprzez wprowadzenie stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy.

Przyznany tytuł "Gmina Fair Play" jest dla nas istotnym certyfikatem rzetelności i profesjonalizmu. Umacnia naszą pozycję w rozmowach z obecnymi i przyszłymi inwestorami. Jesteśmy przekonani, że przedsiębiorcy, widząc tytuł "Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji", wiedzą, że zyskują gwarancję wysokiego standardu obsługi na każdym etapie lokalizacji inwestycji i późniejszego rozwijania biznesu. Wyniki procesu certyfikacji są zatem cennym źródłem informacji o organizacji, jaką jest samorząd lokalny.