Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Szanowni Państwo
W ostatnim czasie na terenie województwa łódzkiego jak i powiatu kutnowskiego obserwujemy znaczący wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Aktualnie w Kutnie i gminach naszego powiatu jest 42 osób zakażonych, z czego siedem jest hospitalizowanych a 152 osoby objęte są kwarantanną i izolacją.
Powyższa statystyka potwierdza, że zagrożenie zakażeniem jest naprawdę nadal bardzo realne, przez co wszyscy musimy być rozsądni, rozważni, ale przede wszystkim odpowiedzialni! Od kilku tygodni rząd znosi kolejne ograniczenia i restrykcje sanitarne. Nie ma już bezwzględnego nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych z wyjątkiem m.in. przebywania w sklepach, galeriach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych. Niestety obserwujemy, że maseczki zniknęły tam gdzie bezwzględnie powinniśmy je nosić jak również tam gdzie zdrowy rozsądek to nakazuje. Przekazaliśmy ponownie wszystkim mieszkańcom ponad 3500 maseczek, noście je przy sobie, a kiedy zaistnieje potrzeba zakładajcie je. W ten sposób oraz przestrzegając aktualnych wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa sanitarnego zminimalizujemy ryzyko zachorowania i rozprzestrzeniania się wirusa w naszej gminie, naszym powiecie. Proszę, abyście na bieżąco kontrolowali swój stan zdrowia! Jeżeli dostrzeżecie u siebie niepokojące objawy, takie jak podwyższona temperatura, kaszel, duszności lub mieliście albo mogliście mieć kontakt z osobą, która jest lub mogła zostać zakażona koronawirusem, w pierwszej kolejności telefonicznie skontaktujcie się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.
Kontakt, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 24 355 71 00, 24 355 71 03 /w godz.7:25 – 21:35/ oraz całodobowo, nr tel. alarmowego 605 078 225. Podczas rozmowy lub wysyłając maila, proszę podać dane: imię, nazwisko, PESEL, adres, nr telefonu, a także wstępnie opisać swoją sytuację.
Szanowni Państwo, zniesienie obostrzeń dało nam złudne poczucie bezpieczeństwa, może właśnie dlatego obserwujemy wzrost liczby osób zakażonych i pojawiają się kolejne ogniska zakażeń. Proszę nie lekceważcie tego. Apeluję do Państwa o rozwagę i rozsądek, wirus nadal jest groźny.

Zdzisław Kostrzewa
Wójt Gminy Nowe Ostrowy