Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Dozynki-2019-1125 sierpnia 2019 roku w gminie Nowe Ostrowy odbyły się Dożynki Gminne, których tegorocznym współgospodarzem było sołectwo Imielno. Obchody uroczystości dożynkowych rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 14:00. Rolnicy i mieszkańcy gminy dziękowali w modlitwie za tegoroczne plony. Mszę celebrowali księża z parafii Ostrowy, Grochów, Imielno i Wola Pierowa. Sołectwa przygotowały wspaniałe wieńce dożynkowe: tradycyjne i nowoczesne oraz kosze dożynkowe. Na mszy świętej wszystkie wieńce i kosze oraz pięknie ustrojony chleb zostały poświęcone. Następnie barwny korowód, prowadzony przez kapelę Okowita przeszedł na boisko przy Świetlicy Środowiskowej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. W tym roku boisko zostało przeorganizowane: przestawiono scenę bliżej wejścia, położono nową większą nawierzchnię do tańca. Na boisku funkcjonuje także siłownia plenerowa i plac zabaw dla dzieci. Po tradycyjnym ceremoniale dożynkowym, w czasie którego starościna Monika Wasilewska i starosta Piotr Dębicki wraz z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy podzielili dożynkowy chleb wśród zebranych gości, głos zabrał Wójt gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa. W swoim przemówieniu dziękował przede wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę. Słowa podziękowania kierowali do nich także zaproszeni goście.

Część obrzędową uświetniła grupa mieszkanek sołectwa Imielno, które odśpiewały tradycyjne już dożynkowe przyśpiewki. Okolicznościowe przyśpiewki zaśpiewała także grupa z KGW Nowe Ostrowy. Po części obrzędowej nadszedł czas na występy artystyczne, w których wzięły udział następujące zespoły: kapela Okowita, zespół „Oktawa”, Kapela Łęczycka oraz „Andrzej Koziński show”, który swoim programem wspaniale rozbawił zgromadzoną publiczność. Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną, którą poprowadził zespół „MAESTRO” , rozgrzewając publiczność do tańca od pierwszej chwili na scenie. Ponadto podczas dożynek stoisko z przepysznymi ciastami i innymi smakołykami przygotowali gospodarze dożynek – mieszkańcy sołectwa Imielno. Można było również posilić się na stoisku gastronomicznym i zjeść doskonałą grochówkę przygotowaną przez pracownice Szkoły Podstawowej w Ostrowach oraz pieczonego dzika przygotowanego przez Koło łowieckie „Szarak”. Na dzieci czekała strefa zabaw z dmuchańcami i innymi atrakcjami. Nie zabrakło również stoisk handlowych, które oferowały zabawki dla dzieci, słodycze i lody. Dobra pogoda, liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów, zabawa taneczna oraz serdeczna, rodzinna atmosfera sprawiły, że dożynkowa zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Organizatorzy Dożynek: Urząd Gminy Nowe Ostrowy, Sołectwo Imielno, Świetlica Środowiskowa w Ostrowach Cukrowni, Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Ostrowach
Organizatorzy dziękują następującym sponsorom za okazane wsparcie:
1. Bank Spółdzielczy Krośniewice
2. Barter Coal Sp. z o.o. Białystok
3. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kutno
4. Maximus Broker Sp. z o. o. Toruń
5. Robert Drapiński
6. Agnieszka i Wiesław Sopańscy
7. Halina Wilińska
8. Spółka Wodna „Ostrowianka”
9. Piekarnia Jeziorscy
10. Krzysztof Zdziarski