Urząd Gminy Nowe Ostrowy

koncert2019thumbsW sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie w dniu 11 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 odbył się koncert noworoczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Koncert był ogólnie dostępny dla społeczność z terenu Gminy Nowe Ostrowy. Słowa powitania, podziękowań za wspólnie przeżyte i przepracowane dni 2018 roku dla wszystkich osób co z samorządem są związani i dla wszystkich mieszkańców naszej Gminy skierował Wójt Gminy Nowe Ostrowy – Zdzisław Kostrzewa. O ile cały rok 2018 – jak powiedział włodarz gminy należy zaliczyć do tych udanych lat, tak koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej był bardzo udany.

To amatorski zespół, ale ich koncerty nie odbiegają od występów zespołów zawodowych. Od kilku lat występują z entuzjastycznym przyjęciem w kraju i poza jego granicami, a i w naszej gminie mieliśmy okazję ich już usłyszeć i zobaczyć. W ich wykonaniu można było podziwiać tańce między innymi z ziemi kutnowskiej, rzeszowskiej, łowickiej, podhalańskiej. Po koncercie były życzenia noworoczne i wzniesiono toast kieliszkiem szampana za nadchodzący rok, a dla zespołu ze względu na niedawno obchodzone pięćdziesięciolecie istnienia odśpiewano sto lat. Następnie był poczęstunek na słodko, a samo spotkanie zakończyło się około godziny 21:00 To drugi taki koncert noworoczny w Imielnie. W ubiegłym roku gwiazdą koncertu była nasza rodzima artystka Emilia Zielińska Ruta wraz z mężem Mariuszem Adamem Ruta, którzy prezentowali głównie repertuar operetkowy. Takie spotkania koncertowe to pewna nowa propozycja dla naszych mieszkańców, którą może warto pielęgnować i dalej rozwinąć, to mały płomyk dużej kultury goszczący – jakby to dawniej powiedziano – na głębokiej prowincji.