Urząd Gminy Nowe Ostrowy

kolorowa lokomotywa logoW dniu 6 maja w Łódzkim Domu Kultury kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowych Ostrowach Pani Monika Miłkowska oraz kierownik Świetlicy Środowiskowej w Ostrowy Cukrowni Pani Renata Pastusiak uczestniczyły w uroczystym podpisaniu porozumienia związanego z realizacją projekty" Kolorowa lokomotywa".
Ideą projektu „Kolorowa Lokomotywa” jest stworzenie oferty edukacyjnej w postaci programu edukacji ekologicznej, łączącego warsztaty artystyczne z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia, skierowanej do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Organizatorzy stawiają sobie za dodatkowy cel zainteresowanie młodych ludzi z regionu łódzkiego tradycją i historią Łodzi.

Partnerami wiosennej edycji projektu są: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Fundacja „Ocalić od zapomnienia”.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Fragmenty z uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej TVP info w Łódzkich Wiadomościach Dnia z dnia 06.05.2014r. http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/06052014-2200/15100753
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania.

  

Kolorowa LokomotywaKolorowa LokomotywaKolorowa LokomotywaKolorowa LokomotywaKolorowa Lokomotywa