--> Gimnazjum (Ostrowy)
Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Gimnazjum w Ostrowach

Gminazujm im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach.

Adres: Ostrowy 8a, 99-350 Ostrowy.
Telefon: (24) 356-18-20.
Fax: (24) 356-18-20.

logo lzsDrużyna chłopców z Gimnazjum w Ostrowach rocznik 1998 i młodsi brała udział w tegorocznych rozgrywkach Finału Wojewódzkiego „Piłkarska Kadra Czeka” w piłce nożnej. Rozgrywki organizowane były przez Zarząd Główny LZS w Warszawie oraz Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.

W drodze do finału w Kleszczowie drużyna chłopców zdobyła kolejno:
• I miejsce w turnieju powiatowym „Piłkarska Kadra Czeka”,
• I miejsce w turnieju międzypowiatowym „Piłkarska Kadra Czeka” w Ostrowach ( wystąpili mistrzowie powiatów - kutnowskiego, łęczyckiego oraz skierniewickiego)
Finał Wojewódzkiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w piłce nożnej chłopców odbył się w Kleszczowie.

Gimnazjum w Ostrowach jest szkołą, prowadzoną przez samorząd gminy – Radę Gminy. W roku 2001 szkole nadano imię generała Władysława Andersa oraz sztandar. Szkoła należy do Klubu Szkół Monte Cassino. W 2004 r. delegacja szkoły ze sztandarem brała udział w obchodach 60 rocznicy bitwy o Monte Cassino we Włoszech. Uczestniczyła też w uroczystościach w Loretto i Rzymie. Szkoła została wyróżniona Medalem „Pro Memoria” za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Podczas nadania imienia Szkoła gościła żołnierzy generała Andersa z kraju i z Londynu, delegata prezydenta Kaczorowskiego.